analyticstracking.php

Τρίτη, 21 Μαΐου 2019

Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες

    Άμεση Εξυπηρέτηση
για θέματα καθαριότητας,
περιβάλλοντος: καλέστε 
           15100
      2105701647
(από τις 08:00 μέχρι τις 16:00)

   

dromologia

epixeirisiako_programma_2015-2019

Life Urban

 

Οδηγός για τις Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες

athlitismos_koumpi.jpg
fotoklisi_small.jpg

 

Νέο Δημαρχείο

pagkosmia imera politikis prostasias

left hidden
logo.jpg
info society banner

Πρόγραμμα δράσεων των ΚΕ.ΦΙ. του μηνός Μαΐου

Το Tμήμα Κοινωνικής Πολιτικής & Ισότητας (Γραφείο Υποστήριξης Τρίτης Ηλικίας) του Δήμου Περιστερίου ανακοινώνει το πρόγραμμα δράσεων Κέντρων Φιλίας (ΚΕ.ΦΙ.), πρώην ΚΑΠΗ του μηνός Μαΐου 2019:

1. Επίσκεψη στον Όσιο Εφραίμ στη Νέα Μάκρη.

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

7ο ΚΕ.ΦΙ.

Πέμπτη  9/5/2019 &
Παρασκευή  10/5/2019

2ο ΚΕ.ΦΙ.

Τρίτη 14/5/2019

8ο ΚΕ.ΦΙ.

Τετάρτη 15/5/2019 &
Πέμπτη 16/5/2019

5ο ΚΕ.ΦΙ.

Παρασκευή 17/5/2019

1ο ΚΕ.ΦΙ.

Δευτέρα 20/5/2019 &
Τρίτη 21/5/2019

3ο ΚΕ.ΦΙ.

Τετάρτη 22/5/2019 &
Πέμπτη 23/5/2019

6ο ΚΕ.ΦΙ.

Τρίτη  28/5/2019

9ο ΚΕ.ΦΙ.

Τετάρτη 29/5/2019 &
Πέμπτη 30/5/2019

Ώρα αναχώρησης: 8.30 πμ

Ώρα επιστροφής :  15.00 μμ

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

1)    1) Η ομάδα λογοτεχνίας του 4ου & 8ου Τμημάτων Κ.ΕΦΙ. πρόκειται να πραγματοποιήσει εκδήλωση με αφορμή τη γιορτή της μητέρας, με ανάγνωση σχετικών λογοτεχνικών έργων, την Παρασκευή 10/5/19, στις 17.30 μμ.

2) Παρουσίαση θεατρικών παραστάσεων στο κινηματοθέατρο Κώστας Γαβράς  των:

-          4ου & 8ου Τμήματος Κ.ΕΦΙ., την Τετάρτη 22/5/19,στις 8 μ.μ. « Η Μαύρη παρηγοριά» του Ανδρέα Λασκαράτου.

-          1ου  & 3ου Τμημάτων ΚΕ.ΦΙ., την Τετάρτη 29/5/19,στις 8 μ.μ. θεατρικά μονόπρακτα από την θεατρική ιστορία των ΚΕ.ΦΙ.

3) Οι ομάδες χειροτεχνίας των 1ου & 3ου Τμημάτων ΚΕ.ΦΙ., παρουσιάζουν έκθεση χειροτεχνίας στον εκθεσιακό χώρο του κεντρικού Δημαρχείου, από τις 28/5/19 έως και τις 2/6/19.

ΟΜΑΔΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ  ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

1.Ομάδες θεραπευτικής γυμναστικής

(Οι ομάδες θεραπευτικής γυμναστικής γίνονται από τους Φυσιοθεραπευτές του Τμήματος).

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

Κάθε Τρίτη
&
Κάθε Παρασκευή(στο Άλσος Περιστερίου)

9-10 πμ
&
9-10 πμ

Νικολαίδου Αρετή

2ο

Κάθε Δευτέρα

11.30-12.30 μμ

Μπεσχένη Παναγιώτα

3ο

Κάθε Πέμπτη
(α΄ομάδα)
&
Κάθε Παρασκευή
(β΄& γ΄ομάδα)

12.30-13.15 μμ
&
11.30-12.15 μμ,
12.15-13 μμ

Φανός Χαράλαμπος

5ο

Κάθε Δευτέρα

12.15-13 μμ

Φανός Χαράλαμπος

6ο

Κάθε Τετάρτη

12.15-13.15 μμ

Φανός Χαράλαμπος

7ο

Κάθε Τετάρτη

9-10 πμ

Νικολαίδου Αρετή

8ο

Κάθε Δευτέρα

8.30-9.30 πμ(α΄ομάδα)
&
9.30-10.30 πμ
(β’ ομάδα)

Μπεσχένη Παναγιώτα

8ο

Κάθε Πέμπτη

8.30-9.30 πμ

Νικολαίδου Αρετή

9ο

Κάθε Τετάρτη

9-10 πμ

Μπεσχένη Παναγιώτα

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο-8ο

Κάθε Τρίτη

12-13.30 μμ

Γαλανοπούλου Χριστίνα

3ο-5ο

Κάθε Τρίτη

9.30-11 πμ

Γαλανοπούλου Χριστίνα

7ο

Κάθε Πέμπτη

12-13.30 μμ

Γαλανοπούλου Χριστίνα

9ο

Κάθε Δευτέρα

10.30-12 μμ

Μαρουλάκης Νίκος

2.Ομάδες υποστήριξης

(Οι ομάδες  υποστήριξης γίνονται από Κοινωνικούς Λειτουργούς του Τμήματος)

3. Ομάδα νοητικής ενδυνάμωσης «Μαθαίνω να μην…ξεχνάω ή Ακονίζω το μυαλό μου»

(Οι ομάδες  νοητικής ενδυνάμωσης γίνονται από Κοινωνικούς Λειτουργούς ή Επισκέπτες Υγείας των ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

Κάθε Τετάρτη

12-13 μμ

Αναστασοπούλου Αγγελική

2ο

Κάθε Τετάρτη

11-12 μμ

Παπαδάκη Ευφροσύνη

3ο

Κάθε Δευτέρα

9-10 πμ
&
11.30 πμ-12.30 μμ

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

5ο

Κάθε Πέμπτη

9.30-10.30 πμ

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

6ο

Κάθε Δευτέρα

10-11 πμ

Παπαδάκη Ευφροσύνη

8ο

Κάθε Παρασκευή

12-13 μμ

Θεοδωρίδου Μυροφόρα
Κολοβού Αλεξάνδρα

9ο

Κάθε Παρασκευή

10-11 πμ

Βασιλείου Νίκος

3α.  Στο 9ο ΚΕ.ΦΙ. διενεργούνται τεστ και ασκήσεις αξιολόγησης μνήμης τις παρακάτω ημερομηνίες:

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

Κάθε Τετάρτη

10-11 πμ

Βασιλείου Νίκος

Ασκήσεις μνήμης με χρήση Η/Υ σε συνεργασία με την εταιρεία SINGULAR

Κάθε Παρασκευή

10-11 πμ

Βασιλείου Νίκος

Διενέργεια γραπτού τεστ αξιολόγησης μνήμης και πρώιμης διάγνωσης

4.Ομάδα ενίσχυσης μνήμης & Συναφών Διαταραχών Alzheimer & Τεστ μνήμης στον Συμβουλευτικό Σταθμό που εδρεύει στο 7ο ΚΕΦΙ.

Η ομάδα ενίσχυσης μνήμης και τα τεστ μνήμης, γίνονται σε συνεργασία με την ψυχολόγο κα Καραγιάννη Χρ.

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΟΜΑΔΑΣ

7ο

Κάθε Παρασκευή

9-10 πμ

Τσέλιος Δημήτρης ,Παπαδάκη Ευφροσύνη

7ο

Κάθε Παρασκευή

10.30 πμ

Τεστ μνήμης με ραντεβού

5.Ομάδα εργοθεραπείας

Η ομάδα εργοθεραπείας γίνεται από την εργοθεραπεύτρια του ΚΕ.ΦΙ.

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

6ο

Κάθε Τρίτη

9-10 πμ

Παπαδομανωλάκη Ελένη (Εργοθεραπεύτρια)

6.Θεατρική ομάδα

Η θεατρική  ομάδα  γίνεται από τον/την Κοινωνική Λειτουργό του ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

Κάθε Δευτέρα

11-12  πμ

Αναστασοπούλου Αγγελική
(Κοινωνική Λειτουργός)

8ο

Κάθε Δευτέρα

11-13  πμ

Θεοδωρίδου Μυροφόρα
(Κοινωνική Λειτουργός),
Κοκολάκη Λένα
(εθελόντρια)

9ο

Κάθε Τρίτη & Πέμπτη

12-14 μμ

Μαρουλάκης Νίκος (Κοινωνικός Λειτουργός),
Πούλντζα Ελένη (μέλος-εθελόντρια)

7.Ομάδες χορωδίας

(Οι ομάδες χορωδίας γίνονται από εθελοντές-μέλη σε συνεργασία  με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

Κάθε Τρίτη

12-13 μμ

Αναστασοπούλου Αγγελική
(Κοινωνική Λειτουργός)

2ο

Κάθε Τρίτη

11-12 μμ

Λώλου Μαρία

3ο

Κάθε Τρίτη

11-12.30 μμ

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

5ο

Κάθε Πέμπτη

10.30-11.30 πμ

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

6ο

Κάθε Τρίτη
&
Κάθε Πέμπτη

10-11 πμ
&
11-12 μμ

Μαζαράκη Άννα

7ο

Κάθε Παρασκευή

10 πμ-12 μμ

Λουζή Παναγιώτα
(εθελόντρια)

8ο

Κάθε Πέμπτη

10-11.15 πμ

Θεοδωρίδου Μυροφόρα
Παπούλια Ιωάννα(εθελόντρια)

9ο

Κάθε Δευτέρα

9-10 πμ

Πάγκαλου Μαρία
(εθελόντρια)

8.Ομάδες χορού

( Οι ομάδες χορού γίνονται από εθελόντρια-μέλος σε συνεργασία  με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.

ΚΕ.ΦΙ

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

Κάθε Δευτέρα

9.30-10.30 πμ

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

2ο

Κάθε Τετάρτη

9.45-10.45 πμ

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

3ο

Κάθε Δευτέρα

11-11.45 πμ
(α’ ομάδα)
&
12-12.45 μμ
(β’ ομάδα)

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

5ο

Κάθε Πέμπτη

11.30-12.15 μμ

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

6ο

Κάθε Πέμπτη

10-11 πμ

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

7ο

Κάθε Τρίτη

9.30-10.30 πμ
&
10.30-11.30 πμ

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

8ο

Κάθε Παρασκευή

9.30-10.30 πμ
(α’ ομάδα)
10.30-11.30 πμ
(β’ ομάδα)

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

9ο

Κάθε Τετάρτη

11-12 μμ
(α΄ ομάδα)
12-13 μμ
(β’ ομάδα)

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

9. Πολιτιστική ομάδα

(Οι πολιτιστικές  ομάδες  γίνονται από τους  Κοινωνικούς Λειτουργούς του κάθε ΚΕ.ΦΙ..)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

Τετάρτη
(2 φορές/μήνα)

11-12 μμ

Αναστασοπούλου Αγγελική

2ο

Κάθε Τρίτη

10-11 πμ

Λώλου Μαρία

6ο

Τετάρτη
(1 φορά/μήνα)

9-10 πμ

Μαρουλάκης Νίκος

9ο

Δευτέρα
(1 φορά/μήνα)

12-13 μμ

Μαρουλάκης Νίκος

10.Ομάδες χειροτεχνίας

(Οι ομάδες χειροτεχνίας γίνονται από εθελοντές - μέλη σε συνεργασία  με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

Κάθε Τρίτη
&
Κάθε Παρασκευή

10.30-11.30 πμ
&
10.30-12.30 μμ

Μαλαπάνη  Δήμητρα (εθελόντρια)
&
Φωτεινέα Αγγελική
(εθελόντρια)

2ο

Κάθε Πέμπτη

10-12 πμ

Λώλου Μαρία

3ο

Κάθε Δευτέρα (α΄ομάδα)
&
Κάθε Πέμπτη
(β’ ομάδα)

10-11 πμ
&
11-13 μμ

Λαμπαδινού Φλώρα
(εθελόντρια)
&
Ζαγκουδάκη Δέσποινα (εθελόντρια)

6ο

Τρίτη
(2 φορές/μήνα)

11-12 μμ

Μαζαράκη ‘Αννα

7ο

Κάθε Τετάρτη

10.30-12.30 μμ

Ιωακείμ Πολυξένη Στυλιανοπούλου Γεωργία
(εθελόντριες)

9ο

Κάθε Πέμπτη

10-12 μμ

Αντωνοπούλου Αργυρώ, Γιαννίκου Εύα
(εθελόντριες)

11.Ομάδα λογοτεχνίας

(Οι ομάδες λογοτεχνίας γίνονται από εθελοντές - μέλη και  με  τους Κοινωνικούς Λειτουργούς των ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

Τετάρτη
(2 φορές/μήνα)

11-12 μμ

Αναστασοπούλου Αγγελική

5ο

Κάθε Παρασκευή

10-11 πμ

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

6ο

Κάθε Τετάρτη

10.30-12 μμ

Μαρουλάκης Νίκος

8ο

Κάθε Τρίτη

9-10.30 πμ

Θεοδωρίδου Μυροφόρα
& Κατσούλη Γεωργία (εθελόντρια)

9ο

Κάθε Τρίτη

10.30-12 μμ

Μαρουλάκης Νίκος

12.Ομάδα ζωγραφικής

(Οι ομάδες ζωγραφικής γίνονται από εθελόντριες σε συνεργασία  με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

3ο

Κάθε Τετάρτη
(α’ ομάδα)
&
Κάθε Πέμπτη
(β’ ομάδα)

8.45-10.45 πμ
&
8.30-10.30 πμ

Κουστέρη Εύα (εθελόντρια)

8ο

Κάθε Τρίτη

11-13 μμ

Ταμπάκη Λίτσα
(εθελόντρια)

9ο

Κάθε Δευτέρα

12-14 μμ

Ταμπάκη Λίτσα
(εθελόντρια)

13.Εκμάθηση ξένων γλωσσών

(Η ομάδα εκμάθησης ξένων  γλωσσών γίνεται από εθελόντρια-μέλος   σε συνεργασία με τον υπεύθυνο του ΚΕ.ΦΙ.)

 

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

7ο

Κάθε Πέμπτη

(ομάδα  Γερμανικών)

11-12 μμ

Πρεφτίτση Σταματία

(εθελόντρια)

9ο

Κάθε Πέμπτη

(ομάδα Αγγλικών)

9-10 πμ

Σκουμπρή Ελένη

(εθελόντρια)

14.  Ομάδα μουσικής

(Η ομάδα μουσικής γίνεται από εθελοντή – μέλος σε συνεργασία με τον υπεύθυνο του ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

9ο

Πέμπτη
(1 φορά/μήνα)

12-13 μμ

Κυπραίος Μανώλης (εθελοντής)

15. Ομάδα μαγειρικής & ζαχαροπλαστικής

(Η ομάδα μαγειρικής & ζαχαροπλαστικής γίνεται από την φυσιοθεραπεύτρια του ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

9ο

Κάθε Παρασκευή

9-10 πμ

Μπεσχένη Παναγιώτα

16.Ομάδα ανθοκομικής

( Η ομάδα ανθοκομικής γίνεται από εθελόντρια σε συνεργασία με τον Κοινωνικό Λειτουργό)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

9ο

Κάθε Δευτέρα

8.30-9.30 πμ

Παπανικολάου Ευφροσύνη (εθελόντρια)

17.Όμάδα πλεκτικής

(Η ομάδα πλεκτικής γίνεται από εθελόντρια-μέλος σε συνεργασία με τον Κοινωνικό Λειτουργό)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

6ο

Κάθε Παρασκευή

10-12 πμ

Ρηγάτου Μαρία (εθελόντρια)


 

Το παρόν έργο συγχρηματοδοτείται σε ποσοστό 75% από το ευρωπαϊκό ταμείο περιφερειακής ανάπτυξης και κατά 25% από εθνικούς πόρους.
Copyright © 2008 - 2017 Δήμος Περιστερίου | Powered by OTS | Developed by Tessera